pasja i wartości

Rodzina, prawdziwi przyjaciele, spełnianie marzeń, ale też ciągłe podnoszenie poprzeczki oraz pomoc tym, którym jesteśmy w stanie pomagać. To jest to, co w życiu najważniejsze. Mimo sukcesu wiem, że w pojedynkę nie mógłbym tyle osiągnąć. Największą wartością - także w biznesie jest człowiek i nie ma znaczenia na jakim stanowisku pracuje. Tylko zgrany i lojalny zespół oraz wsparcie najbliższych to klucz do sukcesu. Biznes to niełatwy chleb, dlatego podchodzę do życia z pokorą i dziękuję Bogu, że daje mi siłę. Jednocześnie wierzę, że ciężka praca, wytrwałość, strategiczne myślenie i wsparcie kreatywnych zespołów, pozwolą mi realizować kolejne, globalne projekty.

Pasja i wartości

Na co dzień jestem zaangażowany w działalność ponad 20 różnych firm jako inwestor lub właściciel. Choć praca jest moją pasją uważam, że warto znaleźć odskocznię, dzięki której możemy się zresetować i zebrać myśli. Taką dziedziną była dla mnie od zawsze motoryzacja. Miłość do motor sportu zaowocowała rozpoczęciem przygody z rajdami. Od 2016 roku regularnie uczestniczę w imprezach samochodowych i coraz częściej udaje mi się odnotowywać sukcesy również na tym polu, zajmując m.in. III miejsce podczas Rajdu Safari Dacii Duster Cup, będącego częścią Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

Rajdy i motoryzacja ustępują pasji numer jednej – rodzinie. Na swój sukces pracowałem nieustannie przez 10 lat, bez urlopu. Sukces był jednak okupiony porażkami, których w początkowych latach działalności nie brakowało – mimo to zawsze mogłem liczyć na wsparcie żony i rodziny, którzy dodawali otuchy i trwali przy mnie w chwilach zwątpienia, także w czasach gdy nie byłem jeszcze znanym przedsiębiorcą. Rodzina chroni przed przysłowiową „sodówką” i pokusami dzisiejszego świata. Jednocześnie dzieci dają mi największą motywację do działania i choć w życiu i biznesie czerpię z doświadczenia starszych, to właśnie od najmłodszych uczę się empatii i chłonę ich optymizm.

Historia

Pochodzę z małej miejscowości Kaliszkowice, gdzie od dziecka pracowałem z dziadkami przy gospodarstwie rolnym. Choć rodzice gonili mnie do nauki, bardziej od szkolnych ławek lubiłem pomagać im w prowadzeniu sklepu. Już jako 10 –latek zajmowałem się kilkoma sprawami na raz – od dostaw do kontaktu z klientami i poznawałem biznes od podszewki – na małym modelu. Nigdy nie traktowałem tego jako obowiązku i do dziś – lubię to co robię, a doświadczenia z dzieciństwa dały mi solidne podstawy. Dodatkowo zawsze mogłem liczyć na moich braci – Patryka i Huberta, którzy wspierają mnie zarówno w życiu jak i w biznesie.

W wieku 22 lat rozpocząłem prawdziwą przygodę z handlem, oferując klientom najrozmaitsze gadżety. Większość dni spędzałem w trasie, aby bezpośrednio prezentować produkty. Pomniejsze sukcesy przeplatane były niepowodzeniami i biznesowymi eksperymentami. W 2007 roku jeden z takich eksperymentów zaowocował importem pierwszej partii papierosów elektronicznych. Produkt skazywany był przez wielu na porażkę już na samym starcie. Mimo krytycznych głosów wraz z partnerami nie poddaliśmy się i w niedługim czasie nasza mała firma zaczęła przynosić zyski. E-papierosy zyskały zaufanie klientów jako zdrowsza i tańsza alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. W ciągu 10 lat udało nam się zbudować grupę kapitałową CHIC i największą w Europie sieć sprzedaży e-papierosów – e-Smoking World.

Moje osiągnięcia nie byłyby możliwe bez rzeszy zaufanych pracowników. Zawsze dbałem o to, żeby w firmie panowała rodzinna atmosfera, nawet gdy liczba pracowników przekroczyła 1000 osób. Do dziś wspieram ich i pomagam, nie tylko na gruncie zawodowym, bo wierzę, że w życiu warto być dobrym i dzielić się swoim sukcesem. Od lat aktywnie wspieram inicjatywy charytatywne, w tym Fundację Siepomaga, założoną przez mojego brata Patryka oraz wszelkie lokalne przedsięwzięcia w rodzinnych stronach powiatu ostrzeszowskiego.

Kontakt

Porozmawiajmy o interesach

Jako inwestor szukam kreatywnych i innowacyjnych marek. Poszukuję także nowych możliwości współpracy z innymi inwestorami i firmami. Jeśli wpadłeś na pomysł lub chciałbyś zostać partnerem biznesowym – zapraszam do kontaktu.